Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 309 komentarzy

Ławeczka Drussa

Druss - O bankach i finansach na spokojnie...

Gdzie jest krzyż?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem chodzi nie o Polskę, ale o Wielką Brytanię. Czy można w politycznie poprawnym kraju nosić krzyżyk na szyi?

 

To raczej kontrowersyjna sprawa – rząd brytyjski będzie argumentować przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, że chrześcijanie w Wielkiej Brytanii nie mają prawa nosić krzyży w miejscu pracy. Według tamtejszej gazety The Telegraph za noszenie na szyi łańcuszka z krzyżykiem może grozić nawet wyrzucenie z pracy.
 
Przedstawiciele gabinetu Davida Camerona utrzymują, że obnoszenie się z symbolami religijnymi nie stanowi dla chrześcijan przykazania wiary, w związku z czym zakazanie tego pracownikowi nie jest dyskryminacją. I pomyśleć, że na Wyspach Brytyjskich Kościół Anglii ma charakter państwowy, a jego oficjalnym zwierzchnikiem jest królowa Elżbieta II.
 
Konflikt rozpoczął się wraz z wyrzuceniem z pracy w British Airways stewardessy Nadii Ewedii, po tym jak odmówiła usunięcia z szyi medalionu z krzyżem. Sprawa podzieliła całe brytyjskie społeczeństwo.
 
PS. Z przyczyn ode mnie niezależnych zmuszony jestem zawiesić prowadzenie bloga na Nowym Ekranie. Dziękuję wszystkim wiernym czytelnikom za to, że mnie czytywali. Na ławeczce Drussa usiadło ponad 100 tys. osób, co jak na dość niszowy charakter mojego pisania, jest wielkim sukcesem. Wszystkim Wam dziękuję!

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej
 • GOSPODARKA

  Banki zapłacą fiskusowi?

  Coraz bardziej realne staje się wprowadzenie w strefie euro podatku od transakcji zawieranych przez instytucje finansowe czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Gazprom kupuje Serbię

  Serbski monopolista gazowy Srbijagas oraz rosyjski gigant eksportujący ten surowiec, Gazprom zamierzają w tym roku stworzyć bank, który będzie miał na celu wspieranie finansowe ich wspólnych projektów w Serbii. To się dopiero nazywa biznes! czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Złoża gazu jednak mniejsze

  Początkowe optymistyczne szacunki złóż gazu łupkowego w Polsce będą znacznie skorygowane w dół w nowym raporcie na ten temat, który będzie ogłoszony 21 marca - ujawnił dziennikarzom przebywający z wizytą w USA Główny Geolog Kraju, Piotr Woźniak czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej