Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 309 komentarzy

Ławeczka Drussa

Druss - O bankach i finansach na spokojnie...

Polowanie na Newta Gingricha

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To chyba koniec szans republikańskiego polityka... Kto następny padnie łupem propagandy?

Ubiegający się o prezydenturę Newt Gingrich nie ma ostatnio dobrej prasy. Najnowsze rankingi poparcia wskazują, że należy do niezbyt lubianych polityków. Zdaniem liberalnego publicysty Aarona Blake’a, już teraz znajduje się na szczycie tej niechlubnej listy.

 
Sondaż przeprowadzony przez CNN pokazał, że 47% Republikanów i aż 63% ogółu Amerykanów ma negatywną opinię na temat byłego spikera Izby Reprezentantów. To najgorszy wynik wśród wszystkich republikańskich kandydatów na prezydenta. To również gorsze poparcie od tego, jakie w najbardziej kryzysowych momentach mieli George W. Bush, Sarah Palin oraz Nancy Pelosi.
 
Wspólna ankieta CBS News i New York Timesa nie wygląda dla Gingricha lepiej. Negatywną opinię o tym polityku wyraża 54% respondentów przy zaledwie 16% oceniających go pozytywnie.
 
Nic dziwnego, że rośnie presja, by ten prominentny polityk wycofał się z wyścigu o prezydenturę. W tej sytuacji coraz bardziej prawdopodobną alternatywą konserwatywną dla Mitta Romneya staje się Rick Santorum.
 
Chyba jednak Newt G. nie ma szansy na ponowne zostanie Człowiekiem Roku tygodnika Time, jak miało to miejsce w 1995 roku. A my nie doczekamy stałej bazy księżycowej i misji na Marsa – przypomnę, że Gingrich w swojej kampanii roztaczał przed nami takie wizje… A w nieco szerszym kontekście patrząc - Partia Republikańska wyraźnie zmaga się z kryzysem przywództwa. Czy uda jej się wyłonić skutecznego kontrkandydata dla Baracka Obamy? Zaczynam w to wątpić.

KOMENTARZE

 • przyszły prezydent USA
  Ron Paul jest najlepszym kandydatem republikanów i przyszłym prezydentem. Partia wróci do korzeni, zreformuje Stany i, przy okazji, cały świat. Jesteśmy w trakcie globalnej rewolucji z epicentrum w USA.
 • @JohnGalt 11:45:03
  Tak tyle że Ron jest uwalany przez kierownictwo GOP i media, w tym Fox. Skończy się na tym że wygra Obama. Bo góra GOP niszczy swoje najmocniejsze atuty a winduje marionetkę, której ludzie nie zaufają.
 • @JohnGalt 11:45:03
  Niestety to pobożne życzenia. W Nevadzie prawdopodobnie doszło do sfałsowania prawyborów. W Maine ogłoszono Romneya zwycięzcą chociaż podano wyniki po przeliczeniu 84% głosów, a przewaga Romneya nad Paulem była niewielka. W jednym z okręgów prawybory odwołano z powodu śniegu. Głosowanie przełożono, ale okazuje się, że głosy z tego okęgu nie będą się liczyć. Dziwnym trafem był to okręg, w którym Paul miał dostać wysokie poparcie. Co za zbieg okoliczności. Miały miejsce jeszcze inne nieprawidłowości. Nie wiem po co w ogóle organizują ten cyrk skoro republikański establishment wybrał już swojego kandydata.
 • @Nathanel 13:26:23
  A do tego jeszcze brak samokrytyki i zmysłu politycznego. Gdyby rzeczywiscie był rasowym konserwatywnym politykiem, to by sie odsunął w cień i działał na rzecz sprawy poza światłami merdiów.

  Ale on, tak samo jak wielu polityków po prawej stronie (?) sceny w tym i w Polsce ma wielkie parcie na szkło i karierę (kolejność dowolna).
 • @vice wersal 13:20:01
  Wiem, że to brzmi bardzo naiwnie, ale polecam przyjrzenie się procesowi wyłaniania delegatów. Na YouTube ciekawe wideo na ten temat, niestety po angielsku: All Delegates Belong to Ron Paul "The Rachel Maddow Show"
  http://www.youtube.com/watch?v=axpoWVLXqm4
 • @Nathanel 15:06:43
  Tutaj jest problem, w tej uznaniowości. Bo mężem zbawienia się jest albo nie, i tutaj nie ma człowiek nic do gadania. Pan Bóg wyznacza kto zacz, a kto nie zacz.

  A tych wannabe menrzuf zbawjenia to mamy na pęczki, tylko jakiegoś prawdziwego brak.
 • @JohnGalt 19:18:18
  Trochę wiem o sposobie wyłaniania delgatów. Problem w tym, że przekaz medialny bardzo się liczy. Romneya ogłoszono zwycięzcą w Iowa. Później okazało się, że jednak nie wygrał, ale wiadomość o 'zwycięstwie' poszła w świat. To daje 'momentum' i większe szanse na dobry wynik w następnych stanach.
 • Amerykanie też to wiedzą.
  Negatywna opinia n.t. Gingrich'a wynika stąd, że jest to jeden z najbardziej zażydowionych kandydatów, który pomylił kraj i partie. Powinien ubiegac się na stanowisko w Knesset'cie w Izraelu, a nie na prezy-dęta USA.
  Jedynie RON PAUL ma w doopie syjonizm i dlatego media milczy na jego temat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej