Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 309 komentarzy

Ławeczka Drussa

Druss - O bankach i finansach na spokojnie...

Nasi złoci bankierzy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy ma takie Oscary, na jakie zasługuje…

Świat bankowy, jako zgromadzenie osób skromnych i pokornych, przyznaje sobie statuetki Złotego Bankiera. Kilka dni temu odbyła się wielka gala, na której nastąpiło rozdanie tych nagród. Honorowano najlepsze produkty i usługi minionego roku. Wyboru dokonało w drodze głosowania 11 tys. internautów, a nagrody specjalne przyznała kapituła

W czwartkowy wieczór do Teatru Kamienica zawitali więc przedstawiciele największych banków i goście blisko związani ze światem finansów. Choć na zewnątrz temperatura sięgała blisko dwudziestu stopni na minusie, to w kuluarach od samego początku było gorąco. Bankowe Oscary trafiły do tych instytucji, które w opinii ich klientów i czytelników portalu Bankier.pl zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Kategorii było 9, a o tytuł Złotego Bankiera ubiegało się 31 banków. Wyboru dokonało 11 tys. osób. Uroczystą galę poprowadził Artur Andrus.
 
Internauci zadecydowali, że najlepsze konto osobiste i najlepsze konto firmowe ma mBank. Ten bank zgarnął także statuetkę za najlepszą bankowość mobilną w 2011 roku. Kartą kredytową ubiegłego roku okazała się karta World MasterCard Citi Handlowego. Credit Agricole otrzymał statuetkę za swój Kredyt Prostoliczony w kategorii najlepszy kredyt gotówkowy. Dwie nagrody zgarnął Idea Bank – za najlepszy kredyt dla firm (Kredyt na Start) i najlepszy produkt oszczędnościowy (Lokata Przedsiębiorcza). Internauci uznali, że najlepszy kredyt samochodowy oferował Volkswagen Bank direct, a kredyt mieszkaniowy Własny kąt PKO Bank Polski. Bank, który uzyskał najwięcej głosów internautów łącznie we wszystkich kategoriach, otrzymał tytuł Złotego Banku 2011. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nagroda ta przypadła mBankowi.
 
 Tradycyjnie dodatkową kategorią była Innowacja 2011 roku. Tu wyboru dokonała kapituła składająca się z osób na co dzień zajmujących się tematyką finansową. Szanowni kapitularze uznali, że statuetka za Innowacje finansową 2011 roku trafi w ręce (nogi, płuca???) Alior Banku za usługę opłacania rachunków w oddziałach bez prowizji. – Alior Bank oferując możliwość bezpłatnego opłacania rachunków w swoich oddziałach, wykazał się odwagą i marketingową pomysłowością. Sięgając po nieubankowioną klientelę i celnie identyfikując jej potrzeby, zdołał jednocześnie nawiązać relację z segmentem rynku pozostającym dotychczas poza obszarem zainteresowania banków – w ten sposób uzasadnił wybór kapituły Bogusław Półtorak, jej przewodniczący. Kapituła wyróżniła także Foto Kasę Citi Handlowego oraz kredyty samochodowy online oferowane przez mBank i MultiBank.
 
Nowością w plebiscycie była kategoria Osobowość Roku. Kapituła uznała, że tytułem uhonorowany zostanie Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego, za wizję modernizacji największego polskiego banku i konsekwencję w jej realizacji.

Po oficjalnej części gali, na scenie pojawił się Grzegorz Markowski z zespołem Perfect. Po koncercie odbyło się także losowanie nagrody specjalnej dla gości. Nagroda główną była transmisja online Bankier.tv oraz iPod i 3 vouchery do studia piękności.
 
Dodam kilka słów od siebie, bo w swojej karierze zdarzało mi się być członkiem podobnych kapituł. Niestety, często zdarza się, że podobne Oscary, Złote Lwy czy inne Gazele Biznesu trafiają nie do tych, którzy na nagrodę najbardziej zasłużyli, ale tam, gdzie stoją konfitury. Niewiele redakcji może sobie pozwolić na luksus bycia niezależnymi. Dlatego bardzo często nagradzane zostaje grono największych reklamodawców. Barter, wymiana plemienna? Witajcie w dżungli!

źródło: PR News

 

KOMENTARZE

  • Autor
    A za handel dłużnikami też były statuetki ? Jeśli nie, to trzeba nadrobić, przecież banki pożyczają wirtualne pieniądze, żądają zwrotu prawdziwych a jak się kredytobiorcy noga powinie to zamiast ugody czy restrukturyzacji sprzedaż do firmy windykacyjnej za niewielki procent wartości długu. To jest po prostu majstersztyk, żeby tak ogłupiać społeczeństwo, zarabiać na tym i jeszcze udawać instytucję zaufania publicznego. Statuetki konieczne.
  • @Schoppenka 09:59:26
    Wiesz, trzeba by to opatentować... Bo banki deklarują oczywiście "elastyczne możliwości spłaty kredytu", "wakacje kredytowe" itp. itd., ale tak naprawdę wszystkich klientów traktują jako potencjalnych wyłudzaczy. Ale nie patrzę na to może obiektywnie - bo znam z doświadczenia kilku prawdziwych wyłudzaczy, którzy zaciągali pożyczki gdzie tylko mogli, a potem wyprowadzali się z wynajmowanych mieszkań bez słowa.
    Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej