Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 309 komentarzy

Ławeczka Drussa

Druss - O bankach i finansach na spokojnie...

Szwajcarskie tropy Romneya

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mitt Romney obdarzony jest chyba zadziwiająco wybiórczą pamięcią. A może to tylko odpryski wyborczej propagandy?

Zaczęło się kilka miesięcy temu, gdy republikański kandydat na prezydenta odmówił ujawnienia wysokości zwrotu podatku. Oczywiście, uznano, że prawdopodobnie chodzi o to, że tenże zwrot był zaskakująco niski. Potem pojawiły się informacje o zatajeniu informacji o ponad 20 inwestycjach, co gorsza finansowanych z tajnego konta w jednym ze szwajcarskich banków. A ostatnio wypłynęły nowe informacje dotyczące finansów multimilionera. Okazało się, że jak na rodzinę z trzema domami i szesnaściorgiem wnucząt, pani Ann Romney wraz z mężem nie mieli w 2010 roku zbyt wiele pomocy przy pracach domowych. Tak przynajmniej wynika z ich rozliczenia podatkowego za 2010 rok. Kandydat Republikanów do nominacji prezydenckiej Mitt Romney i jego żona Ann zatrudniali wtedy tylko cztery pracownice, którym płacili co najmniej kilkakrotnie mniej niż sugerują stawki rynkowe – podaje „The Huffington Post”.

Choć Romney odnotował w 2010 roku dochód w wysokości blisko 22 mln dolarów, na pomoc domową wydał tylko 20,6 tys. dolarów. Tymczasem według bostońskich agencji pośrednictwa pracy osobom zatrudnianym do pomocy w domu płaci się od 20 do 30 dolarów za godzinę, co w skali rocznej oznacza pensję w wysokości co najmniej 40 tys. dolarów.

Jak wskazuje amerykański serwis, nawet jeżeli od trzech posiadłości kandydata Republikanów odliczyć jego dom w New Hampshire, który od 2010 roku przechodzi remont, który ma dwukrotnie powiększyć jego rozmiary, to zajmowanie się dwoma pozostałymi posiadłościami – o łącznym metrażu blisko tysiąca metrów kwadratowych – mogło być i tak zbyt dużym wysiłkiem i niezbyt opłacalnym zajęciem dla pracownic państwa Romney’ów.

A kilka dni temu okazało się, że polityk pominął w swoich oświadczeniach majątkowych jeszcze inne informacje. Jak choćby tę o 3 milionach dolarów złożonych na tajnym koncie w Szwajcarii przez jego żonę. Mitt Romney nie chciał, być może ujawniać tej informacji, gdyż chodzi o bank USB, z którym władze USA mają od kilku lat na pieńku.

A może chodzi o zwykłe haki wyciągane podczas kampanii wyborczej? Romney właśnie wygrał zdecydowanie prawybory na Florydzie i może być postrzegany jako groźny przeciwnik zarówno przez Demokratów, jak i przez kontrkandydata z rodzimego stronnictwa, czyli Newta Gingricha?

 

KOMENTARZE

 • Newt
  http://www.urbandictionary.com/define.php?term=newt+gingrich

  Młodzi ludzie w internecie używają frazy Newt Gingrich gdy określają jakieś obrzydliwe zjawisko.

  I taki człowiek kandyduje na prezydenta i jest medialnie pchany w górę? Trudno aż komentować. Jak ci ludzie mogą być aż tak ślepi, to przebija nawet wirusy filipińskie i problemy goleniowe, nie mówiąc o zabawach w Dolomitach gdy kraj płonie.
 • @BrodaczOlo 14:13:32
  Och, odpowiedź na to pytanie jest trywialna: media wspierają Demokratów, więc jeżeli to Gingrich stanie w szranki, wówczas Obama ma zapewnioną reelekcję...
  Pozdrawiam,
 • @Nathanel 15:27:25
  A ty,kolego zastępujesz tym wpisem Helenę Wolińską i Stefana Michnika! Miło???? O tajnych kontach piszą wszyscy - HuffPost donosił jedynie o zaniżonych zarobkach sprzątaczek, więc nie jest tak, jak insynuujesz. To ty nie wiesz, o czym piszesz.
 • @Nathanel 13:09:39
  Och, a zapomniał Pan, gdzie się znajduje? Nowy Ekran jest podobno wzorowane na HuffPost, więc co Pan tu robi???? A o hojności Romney'ów nie pisałem, bo chyba już wszyscy wiedzą, że w 2010 roku największy datek popłynął na konta Kościoła Świętych Dnia Ostatniego...
  A poza tym - przeczytał Pan mój tekst? Czy tylko prześlizgnął się po nim wzrokiem? Ja nie biorę niczyjej strony, co więcej - uważam Romneya za dobrego kandydata, ale z mediami liberalnymi raczej nie wygra. A Pan mi tu od Lisów i Olejnych, ech...
  Pozdrawiam,
 • @Nathanel 22:12:36
  Pax vobiscum - w sumie bez sensu ta kłótnia... Ale na niektóre porównania reaguję alergicznie ;-)
  Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej